Yanmaz Akustik Sünger

Ses yalıtım malzemelerinin neredeyse tamamında olduğu gibi, yanmaz akustik sünger de ateşe karşı yüksek mukavemete sahiptir. Hatta yangın yalıtımı uygulamalarında dahi kullanılabilmektedir. Örneğin, çok yüksek ısının bulunduğu makine dairelerinde, sistem odalarında güvenle kullanılabilir.

Ayrıca ısınan ekipmana bitişik de kullanılabilmesi ile ses çıkaran elektrikli ve mekanik araçların ses yalıtımında kullanılmaktadır. Alev almaz akustik sünger kullanarak güçlü bir dizel motorun sesini büyük ölçüde engelleyebilirsiniz. Fabrikalarda ve benzeri yüksek sesli ortamlarda sesin rahatsız edici niteliklerini de absorbe edebilirsiniz. Özellikle endüstri ortamında sesin yalıtımı için oldukça güvenli bir malzeme olan yanmaz akustik sünger. Aynı zamanda endüstriyel olmayan ortamlarda yalıtım uygulamaları için de sıhhi bir materyal olarak güvenli biçimde kullanılabilmektedir.

Akustik Süngerlerin Özellikleri ve Kullanım Alanları

Sunucu (server) odaları, jenertatör odaları, fabrikalar, ses stüdyoları, müzik odaları, sinemalar ve diğer hemen her alanda güvenle kullanılabilen yanmaz akustik sünger, ciddi bir akustik düzenleyici olması sebebiyle sesin olumsuz etkilerini de en aza indiren niteliklere sahiptir. Özellikle, elektronik kaynaklardan çıkan seslerin, ortam akustiği nedeniyle değişmemesi ve kaydedilen sesin ortam akustiği ile birlikte gelmemesi gibi ihtiyaçların karşılanmasında en çok kullanılan malzemedir. Tabii Pramit süngerlerin dinamik sesleri engelleme potansiyelleri çok yüksek olmadığından, bazı uygulamalarda ek ses yalıtım malzemeleri kullanarak, etkinliği artırmak gerekebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir