Ahşap Akustik Kaplama

Ahşap Akustik kaplama: Kumaş Kaplı Akustik Paneller ; Konferans Salonları, Toplantı Salonları, Sinema Salonları Komple Dekorasyon, Mekanik tesisat, Elektrik Tesisatı, Ses ve Işık Sistemleri Proje ve Anahtar Teslim Taahhüt İşleri, Yurt içi ve dışında anahtar teslimi tiyatro salonu,sinema salonu,konferans salonu yapmaktayız.Akustik projelendirme,akustik uygulama,ses-ışık-görüntü sistemleri,elektrik tesisatları,mekanik havalandırma -ısıtma soğutma işleri-sahne mekanik sistemleri yapmaktayız.

[irp posts=”4467″ name=”Akustik Kumaş Kaplama”]

Çok Amaçlı konferans salonları, yapılan sunumun niteliğinin daha kaliteli ve kalıcı olabilmesi için yalıtıma ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca çok amaçlı konferans salonları yüksek kapasitede konuk ağırlanan mekanlar olmasından ötürü ses yalıtımının yanısıra salondaki tüm konukların sesleri aynı seviye ve kalitede duyabilmeleri de önemli bir noktadır.

Akustik Delikli Ahşap Duvar Paneli Kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzerleri delikli ve derzlidir. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf/Lam ahşap paneller kullanılarak üretilmektedir.

Konferans salonları, sinema salonları, müzik stüdyoları, daire içi sinema odaları, okullardaki müzik odaları ve bar-disco gibi çeşitli mekanlarda akustik ses izolasyonu için tasarım-projelendirme ve uygulamanın yapılması, Konutlar, fabrikalar ve otellerdeki jeneratör-chiller gruplarından çıkan gürültünün kesilmesi için ses izolasyonu yapılması,
Akustik Tasarım Ve Dekorasyon Uygulama, Ses Yalıtımı, Ses-Işık-Projeksiyon Sistemleri, Hareketli Işık Truss Sistemi, Hareketli Katlanır Seyirci Platformu,

Albayrak Akustik Salon Akustik Projelendirme Uygulamaları

Yüksek ses kalitesine sahip olmak için ideal malzeme doğal ahşaptan imal edilmiş panellerdir. Ses dalgası ahşaba çarptığı zaman, ahşap bir miktar titrer, ancak bu titremenin tınısı ses dalgasıyla rezonansa girmez, sesin kalitesini bozmaz, dalganın şeklini değiştirerek, düzlemsel yerine küresel şekilde yansımasını sağlar.Küresel dalga şeklinde yansıyarak giden ses, bulunduğu hacmin her yönüne eşit miktarda gider.Bundan dolayı ses kaynağına en uzakta olan insanın bile sesi öndekilerle aynı kalitede duyulmasına yardımcı olur.Bunun nedeni ahşabın titreşime katılması ve sesin kalitesini arttırma özelliğidir.İnsanlar ahşabın bu özelliğini yüzyıllar önce keşfettiği için müzik aletlerinin çoğu ahşaptan yapılır. Ortamdaki ses kalitesi hem sanatçıların hem de mimarların dikkat ettiği konuların başında gelmektedir. Bu bilinç ile öncelikle ileri düzey hesaplamalarla ortamın akustik ihtiyacı belirlenir. Daha sonra ihtiyaca ve mimariye uygun olarak akustik ahşap paneller uygulanır. Bu sayede istenen görsellik, gerekli ses izolasyonu ve akustik performans elde edilir.

Perfore akustik ashap sade, yüksek performanslı, estetik çözümler üretir. Yüksek kalitede ham madde, bilgisayar kontrollü modern makineler, üst düzey çözümler arayanlar için akustik ahşap ürünler en doğru tercihtir.

Akustik paneller, iletişim kurulacak ortamdaki ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir.Akustik önemli bir bilim dalıdır. Ve ses titreşim dalgalarının etraftaki obje ve eşyalalarla çarpışmasını , ses emilmesi ve yansıtılması ilişkisini inceler. Ses dalgalarının kes,kin ve sert objelere çarpması ile oluşan yankı, bir çok kez ortam ses kalitesini ve insanlar arası iletişimi zorlaştırmaktadır.

Ahşap Akustik Kaplama Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.