Ahşap Akustik Panel

Ahşap akustik paneller, ses düzeyini en iyi seviyeye getiren ve estetik görünümleri ile dekorunuza uyum sağlayan kaplama çeşitleridir. Mdf ve mdf lam özellikleri ile delikli ve derzli olarak üretilmiştir.

 Ahşap Akustik Panellerin Özellikleri

Vistosemioculto ve oculto practicable montaj şeklinde, iki parça arasında metal bir parça bulunur. Revestimiento pared bağlama şeklinde ise, iki panel, özel girinti ve çıkıntıları sayesinde, monte edilebilmektedir. Sesleri rahat yutan 18 mm Mdf akustik panel kaplama, ses düzeyi için oldukça etkilidir. Plakaların arkasında, ses için uygulanmış olan soundtex bezler vardır.

Duvar, tavanlar, kapılar, mobilyalar ve perfofire çeşitleri ile üretilmektedir. Duvar akustik panel çeşitleri, delikli, düz, derzli, elit, ahşap ve montaj detaylı olarak üretilebilmektedir. Tavan için olanları, delikli, kavisli, slotlu, montaj detaylı ve plakalı olarak üretilebilmektedir. Kapı çeşitleri, akustik sese duyarlı olarak üretilmektedir. Pencereler için de özel akustik plakalar kullanılmaktadır.

 Ahşap Akustik Paneller Nerelerde Kullanılır Ve Faydası Nedir?

Özel bir yöntemle döşenen ahşap akustik paneller, arka kısmındaki özel kumaş ile ses düzeyini en iyi seviyeye getirmektedir. Yankılanmayı ortadan kaldıran ve en iyi ses seviyesini sunan sistemle, birçok yerde kullanılmaktadır.

Sinema salonlarında, konferans salonları, nikâh salonları, AVM’ler, restoranlar ve tiyatrolar gibi, kalabalığın çok olduğu mekânlarda, ses düzeyini en iyi seviyede tutan ve estetik olan ahşap akustik paneller tercih edilmektedir. Yanma gecikme cila uygulaması ile yangına karşı dayanıklıdır. Özel kaplama sistemi, ses düzeyini en iyi şekilde düzenler. Bir yüzünde özel delik sistemi, diğer yüzünde ise, özel derz sistemi ile ses düzeyini düzenlemektedir.

 Ahşap Akustik Paneller Neden Gerekli?

Büyük restoranlarda, tiyatrolarda ve konferans salonlarında, ses düzeyinin bozuk olması, duyma ile sorunların oluşmasına neden olacaktır. Büyük sinema salonlarında, konferans salonlarında ses emen ve düzenleyen bir sistemin olmaması, yankıya neden olacaktır. Duyma bozukluğuna neden olan düzensiz sesler, ahşap akustik paneller yardımı ile belirli bir düzeye getirilebilmektedir. Bir konferansta, konuşmacının sesinin kaliteli bir şekilde yayılması için, o konferans salonunun ahşap akustik panellerle kaplanması gerekir. Kalabalık ortamlarda, sesleri emen ve düzenleyen bir sistemin olması, ortamı rahatlatacaktır.