Akustik Çözümler

Akustik Çözümler: Dikdörtgen ve kare biçimli seçenekleri de mevcuttur. Özellikle bir çatı altında bir arada çalışmak durumunda olan çalışanların telefonla ve birbirleriyle iş gereği konuşmalarının yaydığı uğultunun dışarı çıkmasına engel olmaktadır. Bu da iş yerinde daha yüksek bir iş eforu sağlanmasında önemli bir rol oynamasını sağlamaktadır.

Ev ve iş yerlerinde belli miktardaki gürültüler için sağlanan akustik çözümler birçok çeşitte ve kaplama modelinde kendini göstermektedir. Yüzer tavan modelleri şık tasarımları ve yüzde yüz etkili izolasyon çözümleri ile özellikle ofislerde sıklıkla tercih edilen çözümlerin başında gelmektedir.

[irp posts=”5296″ name=”Akustik Düzenleme”]

Bu ürünlere genellikle sarkık modeller de denmektedir. Tavandan aşağı doğru mimari bir çizgiyle bütünleştirilip söz konusu ses yalıtımının sağlanmasına yüzde yüz çözüm sağlar.

Akustik Düzenleme

Kumaş kaplı izolasyonlar da hem cep hem de çevre dostu olarak bilinmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir diğer akustik çözümdür. Günümüzde karşımıza en çok spor salonlarında çıkmaktadır. Aynı zamanda stadyumlar ve konser salonlarında sesin dışarı taşıp azalmasına engel olmakta; söz konusu seslerin yoğun ve kalitesinden ödün vermeyecek şekilde dinleyicilerle buluşmasında önemli katkılar sağlamaktadır. Askı aparatları ile kumaştan üretilmiş ürünlerin birleşiminden meydana gelmektedir.

Akustik Panel ve Kumaş Çözümleri

Altıgen tavan panelleri de akustik kadar şıklığa da önem veren ve akustik sistemleri dekoratif bir yapı parçası olarak düşünenler için geliştirilmiş bir başka ürün. Diğer ürünlerden farklı olarak yatak bir görüntüsü mevcuttur. Bu sayede fazla yer kaplamadan ses yutma ve absorbe etme özelliklerine sahiptir. Yine aynı şekilde açık ofis ortamlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Son olarak akustik tavan panelleri tek ve büyük bir yapı olarak kullanılmaktadır. Konferans salonlarında ve resepsiyonlarda kullanılan akustik çözümlerin başında gelmektedir. Tasarımı renkli ve montajı oldukça pratiktir.

Mimari ve tasarım alanında en az kaplama kadar önemli bir yer tutan akustik çözümler sesin ekonomik ya da kısıtlı kullanılması için geliştirilmiş modern seçeneklerdir. Ofislerde performansı arttırmak için birebirdir. Aynı zamanda konser alanlar stadyumlar ve konferans salonları gibi sosyal alanlarda da istenilen üstün başarının sağlanması ve iletişimin devam etmesi açısından stratejik bir öneme sahiptir.

Akustik Çözümler Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.