Akustik ortam incelenirken ses gücü, akustik basınç ve ses yeğinliğinden yararlanılır. Ses kaynakları birim zamanda enerji yayar ve bu ”W” olarak isimlendirilir. Ses gücü, akustik enerjinin yayılmasıdır. Bir malzemenin ses yalıtım performansı laboratuvarlarda ölçülebilir. Bu ölçümler akustik düzenleme için önemlidir.

Ses yalıtımı yapılması gerekli olan yerlerden biri de müzik odalarıdır. Düzenleme yapılırken akustiğin de iyi olmasına dikkat edilir. Dış ortamdan gelen sesler için duvarlara ses yalıtım işlemi uygulanır. Dışarıdan gelecek sesler, müzik odasında hataların oluşmasını sağlar.

Yapılacak işin profesyonelce olması için ses yalıtımı kadar ortam akustiği oluşturmak önemlidir. Ortam akustiği oluşturmak için duvar ve tabanlar akustik süngerler ile kaplanmalıdır.

Akustik süngerler, sesin içeriden dışarıya gitmesini engellediği gibi dışarıdaki sesin içeriye girmesini de engeller. Akustik süngerlerin yanı sıra akustik halılar, akustik paneller ve yüzer tavanlar kullanılmalıdır. Akustik düzenleme ile sesler daha kaliteli çıkar. Uğultu, eko, yankı gibi problemler yaşanmaz. Akustik süngerler kullanılırken yanmaz olanları tercih edilmelidir. Başka seslerin parazit yapılması ve işin askıya uğraması düzenlenme sayesinde engellenir.

Akustik Düzenleme Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Shopping cart

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.