Akustik düzenlemelerde ve ses yalıtımında kullanılan özel üretim kapılardır.Ses izolasyonu sadece evinizde kullanmanız için değil pek çok kullanım alanında en iyi yardımcınız olacaktır. Bu sayede ne dışarıdan içeriye ses girişi olacak neden içeriden dışarıya rahatsız edici ses çıkışı olacaktır. Özel olarak üretilmiş bu süngerler sesi emdiği için oda içerisindeki akustiğe yardımcı olacaklar hem de ses izolasyon sorununu çözeceklerdir.İçeriden dışarıya çıkacak olan sesi duvarları izole ederek engellemeniz çoğu zaman yetmeyecektir.

Evinizde olmasa bile diğer kullanım alanlarında akustik kapı kullanmanız zorunlu olabilir. Örnek vermek gerekirse konferans salonlarında kullanılan kapılar, spor salonları, simultane tercümanlık yapanların kabinlerinde, sinemalarda, radyolarda kullanılan ve ses kayıt salonlarında mutlaka kullanılması gerekir. Bu tip kapılar sadece ses yalıtımı için değil içeride oluşturduğunuz havanın dışarıya kaçmasını engeller, dışarında içeriye ışık ve haşere girişini de engeller.

Ses Yalıtımlı Kapıların Kullanım Alanları

Bu sayede akustik oda oluşumu tamamlanır. Genellikle üç farklı kalınlık ölçüsünde üretilen kapılar genellikle yanmaz malzemelerden üretilir. Tek kapı ve çift kapı seçenekleri mevcuttur. Kullanılan ahşap panellerin içerisinde ses yalıtımını sağlayan sünger paneller bulunur. Yanlış malzeme seçimleri hem ihtiyacınızı görmeyecek hem de fazladan masraf yapmanıza neden olacaktır. Bu yüzden seçilen kapıların ihtiyacınıza uygun olup olmadığını mutlaka araştırmalı ve kontrol etmelisiniz. Akustik kapının uygulamalarında belirli standartlar mevcuttur. ISO 140-3 standardına uyularak üretilmesi gereken kapıların mutlaka bu standartlarda üretilip üretilmediğine dikkat ederek satın alınması gerekir.

Akustik Kapı Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Shopping cart

0

No products in the cart.