Akustik Kumaş | Akustik Ses Yalıtım Kumaşı ve Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik laminasyonlu ses yalıtım kumaşın temeldeki ham maddesi ise reçine lifleri olup doğadan karşılanmaktadır. Dolayısıyla diğer yalıtım malzemelerinde görülen kanserojen, bakteriyel gibi riskler söz konusu değildir. Akustik ses düzenlemede kullanılan malzemeler arasında en çok tercih edilen akustik ses yalıtım ürünüdür. Kullanıldığı mekanda dekoratif görüntüsünün yanı sıra akustiği düzenler yankılanmayı önler ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldırır.

Kumaş Kaplı Paneller

Yüksek sesin hakim olduğu yani ses şiddetinin 65 desibelden fazla olan yerlerde ne yazık ki huzurlu bir yaşam sürdürmek oldukça zor ve imkansızdır. Nüfusun giderek artması ile beraber gerek çalışma ortamında gerek ise evde sesler de gittikçe çoğalmaktadır. Çeşitli araştırmalara göre kontrolsüz ses ve gürültülerin sağlığı ve konsantrasyonu olumsuz etkilediği sonucuna varılmıştır. Bu nedenle evlerde, ofislerde çeşitli ses yalıtım malzemelerine ihtiyaç duyulur.

Akustik Panel Teknik Özellikleri

Sesi içerisinde absorbe eden ve akustik düzenlemelerde kullanılan panellerdir. Panelin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur.

Akustik Panel Fiyat Listesi

Bu panellerin kullanılması ve seçimi, yapılacak çalışmalara uygunluğu verim alınması ile doğrudan birbiriyle ilişkilidir. Akustik paneller isteğe göre 2 cm 40 desibel ya da 4 cm 65 desibel olarak yapılıp üzerine kumaş kaplandıktan sonra duvarlar kaplanabilir. Bu uygulamalarda akustik bilgiler çok önemlidir. Yanlış seçim yapmak veya ekonomik olanı seçmek ne yazık ki olumlu sonuçlar getirmez.

  • 4 cm 40 DNS Yoğunluğunda 60 cm * 100 cm akustik kumaş kaplı panel fiyatı: … TL / ad. (Kumaş renk seçeneği mevcuttur.)
  • 6 cm 40 DNS Yoğunluğunda 60 cm * 100 cm akustik kumaş kaplı panel fiyatı: … TL / ad. (Kumaş renk seçeneği mevcuttur.)
  • 4 cm 60 DNS Yoğunluğunda 60 cm * 100 cm akustik kumaş kaplı panel fiyatı: … TL / ad. (Kumaş renk seçeneği mevcuttur.)
  • 6 cm 60 DNS Yoğunluğunda 60 cm * 100 cm akustik kumaş kaplı panel fiyatı: … TL / ad. (Kumaş renk seçeneği mevcuttur.)
  • Özel ölçü ve yoğunluktaki ürünlerin fiyatını öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.