Akustik Kumaş Kullanım Alanları Nelerdir?

Akustik kumaşlar sayesinde birçok mekan hem estetik bir görüntüye kavuşuyor hem de oldukça başarılı bir dekora sahip olabiliyor. Akustik kumaşlarla kaplanmış olan paneller çalışma alanlarında masalar arasında masa seperatörü olarak etkin bir görevi de üstlenmektedir. Farklı ses frekanslarını tek frekansta toplayan bu paneller sesin tek frekansta ve de net bir şekilde duyulmasını sağlıyor. Ayrıca akustik kumaşlarla kaplı olan akustik paneller ses yalıtımına da önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Daha doğrusu ses yalıtımı özelliğine sahip olan bu paneller sayesinde içerideki seslerin dışarıya çıkması dışarıdaki seslerinde içeriye girmesinin önüne geçilmektedir.

Akustik Kumaş Kullanım Alanları Nerelerdir?

Akustik kumaşlar ara bölüm olarak paravan şeklinde, çalışma alanlarında bölmeler oluşturmada, toplantı salonları, seminer ve konuşmaların yapıldığı çok amaçlı salonlarda akustik paneller sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca eğlence salonları, müzikaller, sinema salonları da akustik paneller ile istenilen kalitede ses sistemini ve ses yalıtımını sağlamak mümkün olmaktadır.

Bu mekanların hem renk hem de doku olarak ta farklı desen ve renk seçenekleri ile oluşturulmasına imkan sağlayan akustik kumaş kaplamalı paneller etkin bir şekilde kullanılmaktadır.Yaşam kalitesini arttırma konusunda oldukça başarılı olan bu kumaşlar farklı desen, renk ve doku seçenekleri ile hem kullanım kolaylığı sunan teknik yapıya hem de etkili bir dekoratif çalışmaya uygun olmaları ile pek çok alanda güvenle tercih edilmektedirler.

Akustik Kumaş Kullanım Alanları Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.