Akustik Kumaş Panel

Akustik kumaş paneller ses emici ve ses yalıtımı performansları haricinde ortamda dekoratif olarak estetik bir görüntü de sağlarlar. Farklı şekillerdeki desen ve değişik tonlardaki renklerde üretimi gerçekleştirilen akustik kumaş paneller birden çok alanda uygulanabilirler. Ürünün tanımı yapılacak olursa; kumaş kaplı akustik paneller ön ve arka yüzeyleri cam tülü ya da taş yünü kaplanmış olup çok yüksek yoğunluktaki levhaların görünen yüzeyi ve aşırı güçlendirilmiş bütün kenarları farklı renk tonlarındaki seçenekleri ile mevcut olan ses darbelerine dayanıklı kumaşlar ile kaplanırlar. Kenar taraflarındaki bükülen yerleri arka yüzeye 3 ya da 5 cm dönmektedir. Ana malzeme ise 95 kg/m3 yoğunluğunda akustik cam yünü veya istenilirse taş yünü levhaların etrafı mdf karkasla yapılır.

[irp posts=”4505″ name=”Akustik Panel”]

Ebatları ise istenilen ölçülere göre kalınlığı ya da uzunluğu belirlenerek üretilebilir. Kenarındaki detaylar 20 ya da 40 mm aralığında güçlendirilmiştir. Akustik NRC değerleri ise 0.95 ya da 1.00 aralıklarında olur. Yangına dayanıklılığı UNE EN 13500-1:2007 standartlarına göre B s2 D0 sınıfındadır.Akustik paneller ortamdaki fazla sesi ve yankıyı azaltmak amacıyla kullanılır. Müşterinin isteği doğrultusunda çeşitli renklerde ve boyutlarda üretilebilir. Kullanılan kumaşlar yanma, aşınma, solmaya karşı dayanıklıdır. İstenildiği taktirde duvara ya da tavana ses emici kumaş paneller yapılabilir.

Akustik Kumaş Panel Özellikleri

Bu paneller, sesi engelleyen ve gürültü izolasyona sağlayan ürünlerdir. Ön kısmı ses geçirmeyen kumaşla kaplıdır. Bu ürünlerin alt bölümünde cam yün malzemesi bulunmaktadır. Arka kısmında ise ses geçişini tamamen engellemesi için cam tülü ile desteklenmiştir. Dekoratif ve kullanışlı görüntüsüyle, pratik dekorasyon çalışmalarında kullanılmaktadır. Dış kısmındaki kumaşlar, renkli ve dekoratif görselliğe sahiptir.

Panellerin Kullanım Alanları

Kalın olan akustik kumaş panel ürünü, ince ürünlere göre ses izolasyonunu daha etkili bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bebeğiniz için özel bir ve sessiz bir oda dekorasyonu düşünüyorsanız, kolay kullanımlı ve estetik görünümlü ses izolasyonunda etkili çözüm üreten özel paneller tercih edilmelidir.Yüksek sesle müzik dinleyenler veya evlerde müzik çalışması yapanlar, komşuları rahatsız etmemek için akustik panel çalışmalarını tercih etmektedir. Yüksek sesle çalışan makinelerin sesini tamamen izole etmek için yine akustik kumaş panel seçenekleri tercih edilmektedir. Akustik panel seçenekleriyle çözüm yöntemlerini kapınıza getiren firmamız, gürültü sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Akustik panel ürünlerinin en önemli ölamazelliklerinden biri kendinden yapışkanlı olmasıdır. Kendinden yapışkanlı özellikleriyle kolay montaj özellikleri tercih edilmektedir. Maske kullanarak gerçekleştirilen ve solid yapıştırıcı ile sağlam kullanım özellikleri meydana getirilmektedir. Sağlam yapıştırıcı özellikleriyle, birinci sınıf kullanım özelliklerine sahiptir. Uzun ömürlü olan bu malzemeler koku yapmamaktadır. Neme karşı dayanıklıdır. Tavana veya duvara uygulanan bu paneller, uyum problemi yaşamamaktadır. Esnek yapısıyla sorun oluşturmadan montaj işlemleri gerçekleşmektedir.

Panellerin Üretim Aşamaları ve İmalat Süreci

Renkli, desenli ve görkemli görüntüsüyle tercih edilen bu ürünlerle, oldukça renkli tasarımlar meydana getirilebilir. Uygulanan yüzey sağlam olmalıdır. Dökülen yüzeylerde kullanımı problem meydana getirmektedir.Akustik kumaş panel ürünleri, toplantı salonlarında, kongre salonlarında, ofislerin duvarlarında, iş yerlerinde, hastanelerde, kayıt stüdyolarında, yankı yapan toplantı salonlarında ve ses izolasyonu gereken bir çok mekanda kullanılmaktadır. Bu mekanlarda kullanılan bu ürünlerin uygulanışı çok kolaydır. Solid yapıştırıcı ile düz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Yüzey daha önce belirttiğimiz gibi sağlam, temiz olmalıdır.Sesin engellenmesi ve gürültünün yok edilmesi işlemlerinde en çok tercih edilen ürün, akustik kumaş panel ürünleridir. Bu panellerin firmamızdan satın alabilirsiniz. Evinizin, iş yerinizin, stüdyonuzun veya toplantı salonunuzun özel dekor çalışmalarıyla uyumlu özelliklere sahiptir.

Akustik Kumaş Paneller Dekoratiftir.

Akustik Kumaş kaplama panelleri, Yansıyan sesler,direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar,kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion kırılma ile , ses çamurlaşması oluştururlar . Bu sebeplede direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasınıda önlemektedirler.Akustik kumaş kaplamalar,tavan ve duvarlarınıza uygulandığında bu ses karmaşasını sönümleyerek net bir ses ortamı elde edilir.

Akustik Panellerin Teknik Özellikleri

Firmamız akustik kumaş satışı ve kaplaması hizmetini vermektedir. Kullanmış olduğumuz ürünler sertifikalı ve yaptığımız işlerde garantilidir. Hem ortamdaki sesi izole eder hem de şık bir görünümüyle dekorasyonunuzu zenginleştirir.

[irp posts=”5531″ name=”Kumaş Kaplı Panel”]

Akustik Panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir.Model ve renk seçenekleri için Albayrak Akustik teknik ofisi ile görüşünüz. Akustik Kumaş kaplı Panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır. Yüksek sesin hakim olduğu yani ses şiddetinin 65 desibelden fazla olan yerlerde ne yazık ki huzurlu bir yaşam sürdürmek oldukça zor ve imkansızdır. Nüfusun giderek artması ile beraber gerek çalışma ortamında gerek ise evde sesler de gittikçe çoğalmaktadır. Çeşitli araştırmalara göre kontrolsüz ses ve gürültülerin sağlığı ve konsantrasyonu olumsuz etkilediği sonucuna varılmıştır. Bu nedenle evlerde, ofislerde çeşitli ses yalıtım malzemelerine ihtiyaç duyulur.

Bu panellerin kullanılması ve seçimi, yapılacak çalışmalara uygunluğu verim alınması ile doğrudan birbiriyle ilişkilidir. Akustik paneller isteğe göre 2 cm 40 desibel ya da 4 cm 65 desibel olarak yapılıp üzerine kumaş kaplandıktan sonra duvarlar kaplanabilir. Bu uygulamalarda akustik bilgiler çok önemlidir. Yanlış seçim yapmak veya ekonomik olanı seçmek ne yazık ki olumlu sonuçlar getirmez. Dekoratif akustik duvar panelleri ile çekici ve çarpıcı bir izlenim yakalamak mümkün.

Göze hitap eden bu ilgi çekici modelleri sizde edinebilir farklı bir şıkla istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz.. Akustik ses düzenlemede kullanılan malzemeler arasında en çok tercih edilen akustik ses yalıtım ürünüdür. kullanıldığı mekanda dekoratif görüntüsünün yanısıra akustiği düzenler ekolanmayı önler ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldırır.

 

Yazıda Neler Var?