Akustik Kumaş

Akustik Kumaş: Günümüz şehir hayatında binalar dip dibe yapılmakta, çok katlı çözümler giderek artmaktadır. Bu beraberinde pek çok sorunu getirmektedir ki bunlar içerisinde ses izolasyonu ilk sırada yer almaktadır. Bütün gün işte çalışıp yorgunluğunu evde gidermek isteyen birçok kişi yan taraftan üstten veya alttan gelen gürültüyle rahatsız olmaktadır. Hâlbuki bu gibi durumlarda modern ses yalıtım çözümleri devreye girmektedir. Bu çözümler arasında yer alan kumaş panel oldukça kaliteli bir ses yalıtım malzemesidir. Temelinde melamin bulunan akustik kumaşlar cam yünü dediğimiz ses ve ısı izolasyon malzemesinden imal edilmektedir. Oldukça gelişmiş bir teknoloji ile üretilmekte olan akustik kumaşlar çok yüksek oranda ses izolasyonu gerçekleştirmektedir.

 Akustik Kumaş Kullanım Alanları

Özellikle de monte yapısıyla beraber dikkat çekmekte olan akustik kumaş paneller ofis gibi yerlerde de tercih edilmektedir. Tek bir binanın içerisine bölümlenmiş olan küçük ofislerden oluşan yerlerde kullanacak olan seyyar panellerle birlikte ses yalıtımı oluşturulabilmektedir. Ayrıca tiyatro, sinema gibi yüksek oranda sesin çıktığı birçok yerde ses izolasyonu için akustik kumaş ön plana çıkartılmaktadır. Akustik kumaşın en önemli özelliklerinden birisi ses izolasyonunu gerçekleştirirken ortamdaki yansımayı en aza indirmesidir. Bu yönüyle sesin ön planda olduğu ses kayıt stüdyoları, kapalı konser mekânları, sinema gibi yerlerde alternatifsiz bir çözümdür.

Akustik Kumaşlar: 2 Sınıf Kumaş Vardır. 1. sınıf Ahşap Panel Arkasına Kullanılan Keçe Kumaşlarıdır. Diğeri İse Panel Ön Yüzüne Kaplanan Salonun içine Bakan Tarafı Kumaş ile kaplı olan panellerdir.

[irp posts=”4905″ name=”Akustik Çözümler”]

Akustik kumaş fiyatları ve Katalog talepleriniz için Albayrak Akustik teknik ofisi ile görüşünüz. Panellerin delikli olan arka yüzüne ses yutma miktarını arttırmayı sağlayan kompozit malzemeden üretilmiş özel ince bir akustik keçe kullanmaktayız.

Akustik Kumaş ve Panellerin Avantajları

Akustik Keçenin bir yüzü tutkallı olup ısı tatbikatı ve belli oranda basınç uygulama metodu ile yapıştırılmaktadır. Kumaş Kaplı Akustik Duvar Panelleri
Akustik Panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Model ve renk seçenekleri için Albayrak Akustik teknik ofisi ile görüşünüz. Akustik Kumaş kaplı Panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır.

Laminasyonlu Kumaş Nedir?

Akustik kumaş oldukça pratik bir uygulama olarak panele de dönüştürülebilmektedir. Tek başına bir duvar kaplaması olarak kullanılabilen akustik kumaşlar ahşap yüzeyler üstüne de uygulanabilmektedir. Ayrıca panel çözümü ile beraber seyyar bir şekilde kullanım olanağı da ortaya çıkartmaktadır. Akustik kumaşlarda kalite standardını artırabilmek için yanmaz özellik de entegre edilmektedir. Böylece yanmaya karşı dayanıklı olan akustik kumaşlar aynı zamanda paravan görevi de üstlenebilmektedir.

Ses yalıtımında son zamanlarda en çok kullanılan ve uygun çözümler sunan kumaş panel uygulaması yönünden de son derece basit ve kolaydır. Ses yalıtım süngerlerinden daha ucuz ve daha kaliteli ses yalıtım imkanı sunan bu ürün Yurt dışından italdir ve Türkiye de satılmamasına karşın uygulama elemanı bulmanızda son derece zordur. Uygun fiyatlara ve kaliteli ürünlerimizle sizin hizmetinizdeyiz.

Yankı paneli veya seperatör olarak kullanılmakta olan akustik uygulamalar üretim maliyeti göz önüne alındığında en kaliteli ses izolasyon çözümüdür. Bununla beraber istenen renkte imal edilebildiği için dekoratif anlamda da yapının konseptine kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Farklı dokular ve renklerle beraber imal edilerek kısa sürede montajı yapılan akustik kumaş panellerle iç ve dış mekânların ses yalıtımında modern çözümler sunulmaktadır.

Alev Almaz Akustik Kumaş

Başlıca Yanmazlık ( Alev Almaz ) formu kazandırılabilen özelliğinin yanı sıra, yüksek ses yutum değerine sahip akustik kaplama malzemesidir. Genel amaçlı olarak tasarlanmış bu ürün akustik ihtiyacı duyulan her mekanda, tavan ve duvar kaplaması olarak kullanılmaktadır.

Modern görünümü ile ortamı çekici kılmaktadır. Metrekare olarak bir ücretlendirme yapmaktadırlar. Herkesin memnun kaldığı bu uygulama ile rahat ortamlarda bulunmak ayrımcılık olmuştur. Her yere uygulanabilen bir sistem ile rahatsızlık sıfıra inerek insanların yaşam kaliteleri artırılmıştır. Gürültünün artık bir çevre kirliliğine dönüştüğü modern dünyamızda, bu olumsuzluğu azaltmak için ses izolasyonunun başarılı bir şekilde uygulanması gerekir. Akustik ses yalıtımı ise birçok alanda kullanım alanı bulmuştur. Örneğin çevrenin rahatsız olabileceği makine daireleri, jeneratör ortamları, müzik kayıt stüdyoları, iş ve bilimsel içerikli toplantı salonları gibi yerlerde başarıyla uygulanır. Akustik kumaş ise beğenilen bir yalıtım. Teknolojisi olup ilişkili diğer bilim kollarıyla birlikte üretilmektedir. Dolayısıyla üretilen akustik kumaşların üretimi bilim ve teknoloji öncülüğünde gerçekleşmektedir.

Ses Yalıtım Kumaşı

Ses yalıtım süngerlerinden daha dayanıklı ve ucuz bir malzeme olan akustik kumaşlar firmamız Albayrak Akustiğin uzman ekipleriyle keşif, projelendirme ve uygulama safhalarına kadar profesyonel bir şekilde ilerler ve kaliteli bir yalıtım sunar.

Akustik kumaşın temeldeki ham maddesi ise reçine lifleri olup doğadan karşılanmaktadır. Dolayısıyla diğer yalıtım malzemelerinde görülen kanserojen, bakteriyellik gibi riskler söz konusu değildir. Ham maddesinin tamamen tabiattan karşılandığı akustik kumaş ürünleri darbelere karşıda güçlü direnç gösterir. Ayrıca yanmayan vasıfta olması çok uzun süre kullanılma avantajını doğurur. Akustik kumaş solmaya, aşınmaya ve yanmaya karşı dayanaklıdır. Daha çok sinema salonları, konferans salonları ve toplantı salonları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Akustik kumaşın bir diğer özelliği iste her renkten olmasıdır istenilen her renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir.

Yalıtım, anlam itibariyle dış çevre etkenlerinden korunma demektir. Bu dış çevre etkenlerinden biri de gürültüdür. Örneğin bir konferans ya da seminer faaliyetinde konuşulanların açık bir şekilde anlaşılması ve dinleyicilerin de sorunsuz anlamaları için ses yalıtımının iyi olması gerekir. Zira kütüphaneler ya da iş yerlerinde ya da bir genel kurul toplantısında ses yalıtımı çok önemlidir.

Gürültünün artık bir çevre kirliliğine dönüştüğü modern dünyamızda, bu olumsuzluğu azaltmak için ses izolasyonunun başarılı bir şekilde uygulanması gerekir. Akustik ses yalıtımı ise birçok alanda kullanım alanı bulmuştur. Örneğin çevrenin rahatsız olabileceği makine daireleri, jeneratör ortamları, müzik kayıt stüdyoları, iş ve bilimsel içerikli toplantı salonları gibi yerlerde başarıyla uygulanır.

Yazıda Neler Var?