Akustik Panel

Akustik panel ve çeşitleri; Akustik paneller, bir yapıda duvarlara ve tavana yerleştirilerek farklı ses dalgalarının bu panellere çarparak oldukça net ve tek bir frekans halinde sesin çıkmasını sağlamaktadır. Kullanılan bu akustik paneller sayesinde sesin ortamda etkili bir şekilde yayılması ve dinlenilmesi mümkün olmaktadır.

Akustik Panel ve Çeşitleri Nelerdir?

Akustik panel kumaş kaplamalı akustik panel ve ahşap akustik panel olarak ikiye ayrılmaktadır. Kumaş kaplamalı olan akustik panellerde üst katman kaliteli kumaşlardan oluşturularak oldukça dekoratif bir panel görünümü oluşturulmaktadır. Panelin yüksek kaliteli olan ve taş yünü levhalardan oluşan içyapısı ise hem ses yalıtımını sağlamakta hem de yangına karşı dayanıklı olan yapısı ile yangın tehlikesine karşı da koruma sağlamaktadır. Akustik panel çeşitlerini de şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır.

 

Çeşitli kullanım alanlarında hizmet verebilen ve birçok mekana uyum sağlamakta olan bu akustik panellerin ortak özelliği de asıl işlevi ile ilgili olarak seminer ve toplantı alanlarında, sinema salonlarında ve de müzikli eğlence mekanları gibi birçok alanda sesi net ve doğru şekilde dinleyiciye ulaştırıyor olmalarıdır.

 

 

 

Yazıda Neler Var?