Neden Ses Yalıtımı Yaptırılmalıdır?

Neden Ses Yalıtımı Yaptırılmalıdır?: Ses yalıtımının temel görevi yüksek miktarda sesin insan üzerindeki etkilerini en az indirmektir. Özellikle çarpık kentleşmenin olduğu yerleşim bölgelerinde gürültü, insan sağlığı açısında tehlikeli durumlar meydana çıkartabilmektedir.

[irp posts=”4636″ name=”Akustik Ses Yalıtımı”]

Yakınlardaki bir fabrikanın gürültüsü, hava alanı etrafından gelen şiddetli sesler, trafik sesleri gibi sesler insanlarca farklı tonlarda algılanıp rahatsız edici olabilmektedir.

Neden Ses Yalıtımı Yaptırılmalıdır ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bazı alanlarda ise ses miktarının düşük seviyede olması en önemli etkendir. Öyle ki hastanelerde, müzik stüdyolarında, okul gibi yerlerde ses miktarının normal tonlarda bile olması rahatsız edici bir durumdur. Tüm bu durumları giderebilmek adına ses ve Tekno yapılması, oldukça gereklidir.

Ses yalıtımı bireylerin için de bulundukları konutlar, işyerleri, okullar ve buna benzer yapılar başta olmak üzere kayıt yapılan stüdyolar, sinema ve konser salonları gibi mekanlar dahilinde gereksiz ve zararlı olabilecek kadar yüksek seslerden korunmak amacıyla yapılan faaliyetlere ses yalıtımı denilmektedir.

Akustik Ses Yalıtımı Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.