Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir? Ses yalıtımında kullanılan malzemeler türüne, tipine göre farklılıklar arz etmektedir. Ses yalıtım malzemeleri ile rahatsız edici sesler önemli miktarda azaltılabilir fakat tamamen ortadan kaldırılamaz. Ses yalıtımın da yüksek miktardaki sesler için “ses yalıtım süngerleri” kullanılmaktadır. Evlerde tercih edilen bu süngerler özellikle ev içerisinde yankı oluşmasını engellemektedir. Bu süngerler siyah renkte olmakla birlikte TSE ve ISO gibi sertifikalara sahip ürünlerdir. Mekan akustik açıdan ele alınacaksa akustik süngerler ve akustik paneller kullanıla bilinmektedir.

 Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Basotect melamin süngerler düşük yoğunlukta olmalarına rağmen yanmazlık özelliği ve ses kesim gücü oldukça gelişmiştir. Özellikle bu ürün anti bakteriyel özelliğe de sahiptir. Tekno touch sünger her renk ve model de bulunabilen yankı önleyici bir sünger modelidir. Vicoustic flexi model süngerler ise düşük yoğunlukta olup akustik mekanlarda kullanılabilecek süngerlerdir. Bu tip süngerler yanıcı özelliğe sahip olmaktadırlar.

Diğer bir ses yalıtım grubu da akustik paneller olmaktadır. Akustik panellerin çok sayıda farklı renk ve modelleri bulunmaktadır. Kumaş, panellere yapıştırıcılar yardımıyla yapıştırıla bilinmektedir fakat bazı modeller de farklı aparatlar gerekli olmaktadır. Zeminde ses yalıtımı yapabilmek için ise kullanılabilecek malzemeler; kauçuk levhalar, mantarlı kauçuk levhalar, mantar şilteleri ve kauçuk tabanlı akustik halılardır.

Ses Yalıtım Malzemeleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.