Ses Yalıtımlı Kapı

Günümüzde sinema salonları gibi özel ses yalıtımı gerektiren alanlar için üretilmiş olan akustik kapılar oldukça ciddi etkiler oluşturmaktadır. Ses yalıtımı sağlanmış olan kalın duvarlar için normal kapı hem estetik açıdan görüntü bozukluğuna sebep olmakta hem de ses yalıtımını bir nebze olsun bozmaktadır. Bu amaçla üretilen bu kapılar son yıllarda tercih edilmekte ve özel isteğe göre tasarlanmaktadır. Günümüzde özel şirketlerde hatta sitelerde odalar arası ses geçişini önlemek amacıyla akustik kapı talep edilmektedir.

Ses Yalıtımlı Kapı Nedir?

Öncelikle sinema salonları gibi sesin dışarı çıkmasının önlenmesi gereken durumlarda kullanılır. Akustik panelli kapılar tiyatro salonları, sinema salonları, toplantı odaları, fabrikalar, hastanelerin özel bölümleri, reji odaları, DJ kabinleri, opera salonları, balo salonları, ses kayıt stüdyoları, TV kanalları, seminer salonları gibi alanlarda yoğun oranda kullanılmaktadır. Zamanla normal binalarda daire kapılarına da uygulanmaktadır.

[irp posts=”5273″ name=”Akustik Kapı”]

Bu sebeple de dış yüzeyi ahşap görünüme sahip özel olarak tasarlanmış akustik ses yalıtımlı kapılar üretilmektedir. Bu kapıların içinde ses kesici özelliğe sahip 3 kat şilte mevcuttur. Bu sistem sesin dışarı çıkmasını tamamen önlemektedir. Bu kapıları altında sesi tamamen kesmeye yarayan giyotin de bulunur.

Akustik Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Akustik kapılar fabrika ortamında gerekli titizlikle hazırlanmakta olup normal kapıların uygunluğu durumunda akustik ses yalıtımlı kapılara çevrilme şansı da bulunmaktadır. Gerekli akustik malzemeler kullanılarak son teknoloji üretim gerçekleştirilmektedir. Kullanım ömrü oldukça uzundur. Diğer kapılara göre daha dayanıklı olmasıyla ön plana çıkarlar. Ayrıca görsel anlamda da dikkat çekmektedirler.

Özellikle de akustik panelle kaplanmış olan duvarlarda normal malzemeden kapı üretildiği taktirde ses duyum kalitesi belli oranda bozulmaktadır. Bu sebeple dış yüzeyi akustik malzemeden üretilmiş olan bu akustik kapılar talep görmekte ve tercih edilmektedir. Ayrıca ses yalıtımlı kapı kullanılacak alana ve ihtiyaca göre tasarlanmaktadır. Kalınlık ve kullanılan malzeme de ihtiyaca göre kolaylıkla belirlenip üretilmektedir.

Kullanılacak ortam ciddi anlamda ses yalıtımı gerektiren sinema salonu gibi bir alan ise kalınlığı oldukça fazla olarak tasarlanır ve giyotin de kullanılır. Ancak daha basit alanlar için müşterinin talebine göre tasarlanmaktadır. Kapılar tamamen fabrika ortamında üretilmektedir. Üretilen kapılar yine fabrika ortamında monte edilmektedir. Daha sonra teknik personel tarafından mekana getirilerek montaj işlemi yapılmakta ve gereken işlemler tamamlanmaktadır.

Ses yalıtımı genellikle tavanlara ve duvarlara uygulanmaktadır. Üst komşunuzdan veyahut yukarıdan herhangi bir ses geliyorsa ve bu ses sizi rahatsız ediyorsa akustik panelleri kullanmalısınız. Bu paneller kapalı bir ortamdaki gürültüyü emer veya yansıtır. Sesin kaliteli olmasını sağlar. Kullanım alanları ise konferans salonları, nikah salonları, konser salonları, sinema salonları, AVM’ler, restoranlar, diskolar, TV stüdyoları, radyo stüdyoları, bankaları, bürolar, telefon santralleri, müzikholler, kalabalık ofisler, çağrı merkezleri, atış poligonları, danışma hattı merkezleri, spor salonları, yüzme havuzları, konservatuar çalışma salonları, düğün salonları gibi yerlerdir.

Ses Yalıtımlı Kapı Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61 ‘den Bizlere Ulaşabilirsiniz.